Hizmetlerimiz Hakkında Soru ve Cevaplar

Fotoğraflar Ayrı Klasörler Altında veya Farklı Dosya isimleri ile taranabilir mi?

Fiyatlarımız fotoğrafların taranması ve tek bir klasör altında tek bir dosya adı formatında depolanmak için geçerlidir. Fotoğraflarınızı farklı klasörler altında sınıflandırılmasını veya gruplanmış resimlere farklı isimler verilmesini istiyorsanız talebinizi gönderiden önce ileterek ek ücret karşılığında istediğiniz klasör ve dosya isim formatında resimlerinizi sınıflandırabiliriz. Farklı klasör altında sınıflandırılacak fotoğraflarınızı bir araya getirip lastikle veya fotoğraflara zarar vermeyecek bir malzeme ile sarıp her resim grubunun üzerine bir not kağıdı ile iliştirerek notlarınızı bize ilebilirsiniz. Yapışkanlı post-it kullanmayınız
Örnek Klasör isimleri : 2010 fotoğrafları, Düğün Fotoğraflarımız, Sünnet fotoğrafları, 2009 Tatil
Örnek Dosya ismi formatı : Antalya_2010_0001.jpg, Cem Sunnet 2005.jpg

Fotoğrafları Hangi çözünürlüklerde tarıyoruz?

Fotoğrafları standart olarak 300 DPI veya 600 DPI çözünürlüklerinde tarıyoruz.

Hangi Tarama çözünürlüğünü seçeceğinize nasıl karar verirsiniz?

Fotoğraf çözünürlükleri sayfamızdan gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

Fotoğraflarınızı nasıl teslim edebilirsiniz ?

Fotoğraf Teslimatı sayfamızdan fotoğraflarınızı nasıl paketleyip teslim edebileceğiniz konusundaki gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

OCR Nedir ?

OCR veya Optical Character Recognition olarak bildiğimiz teknolojisinin Türkçe anlamı Optik Karakter Tanımlama anlamına gelmektedir. OCR kitap veya belge tarayıcı makinalarla taranan yazı ve resimlerin düzenlenebilir word, excel, text gibi kelime işlemci veya hesap tabloları haline dönüştürülme işlemidir.

Taranan sayfalar resim olarak oluştukran sonra OCR yazılımları tarafından bu resmin içindeki pixeller incelenerek resimler ve harfler tek tek tesbit edilir ve bu resim olarak bulunan harfler, rakamlar ve semboller çeşitli algoritmalar kullanılarak el ile yazılmış gibi harf, rakam, semboller ve resimlere dönüştürülerek istenilen dosya formatında kaydedilir.

Albüm, Klasör veya Defter gibi malzemelere yapıştırılmış veya yerleştirilmiş fotoğraflar taranabilir mi ?

Evet tarayabiliyoruz ama albüm, klasör, defter gibi malzemelere yerleştirilmiş veya yapıştırılmış fotoğraflarınızın taranması ek zaman alacağı için ekstra ücret talep edilecektir.